KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744176
nr 1474 4176
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Signerad, segelbåtar. Olja på duk, 90x58 cm, yttermått inklusive ram: 105x72 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 13 juni 2022
kl 18:22:38
1.500 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel